Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
Sieć Polskich Kin Cyfrowych
Dolny Śląsk
Odra Film

Wydarzenia

Pokaz specjalny: Super Story (31.05.2016)

W sobotę 4 czerwca o 19.00 zapraszamy do Kina Lot na specjalny pokaz filmu „Super Story" w reżyserii Kamila Brade, zrealizowanego przez grupę młodych, ambitnych entuzjastów kina z Legnicy. To film łączący kilka gatunków, z dużą ilością akcji oraz kluczowymi wątkami miłości i wybaczenia. Wstęp: 12 zł.

 Producent o filmie:

Komandos Filip Brutecki zakochuje się w nastolatce. Popełnia jednak olbrzymi błąd, raniąc jej serce. W efekcie ukochana zrywa zaręczyny. Gdy szpieg dowiaduje się, że dziewczyna została porwana do domu publicznego, postanawia ją odnaleźć w nadziei, że uratuje narzeczoną i odzyska jej serce. Uprowadzenie zmusza go do powrotu na ścieżkę wojownika, z której zrezygnował dla wybranki. Rozpoczyna się szaleńcze poszukiwanie ukochanej.

To film o wybaczaniu. Realizuje temat wybaczenia damsko-męskiego, więc jest też filmem o miłości w jej najgłębszym znaczeniu. Film stawia widzom wiele pytań. Odwołuje się do dziesięciu przykazań oraz kodeksu samurajskiego.

„Super Story" realizowany jest z ironicznym dystansem, sugeruje to już sam tytuł. Postawiliśmy na pastisz nienachalny, raczej finezyjny, jak we wczesnych filmach Roberta Rodrigueza, w Bondach za czasów Rogera Moore'a czy w amerykańskim nurcie kina nowej przygody. Zdjęcia to głównie klasyczne kino stylu zerowego z elementami filmu kung-fu oraz nowoczesnego filmu popcornowego. Przyjęliśmy styl szybki i oszczędny, co czasem daje efekt poetyckiej umowności. Wzorowaliśmy się na skrajnie dynamicznym montażu Thelmy Schonmaker [wieloletniej współpracownicy Martina Scorsese] i najnowszych amerykańskich filmów akcji. Scenografia nawiązuje do mody i techniki lat 80.

O produkcji:

Pomysł na film wziął się z życia, z obserwacji, dotyczy on kryzysu związków, narzeczeństw, z tego powodu też nie dochodzi do małżeństw, jest również dużo rozbitych małżeństw. Bolało mnie to, jak ludzie nie potrafią stworzyć związku i postanowiłem zrobić o tym film, choć nie od razu, bo najpierw napisałem scenariusz nie marząc o tym, że z tego powstanie film - mówił Kamil Brade, pomysłodawca i współtwórca Super Story.

Film jest dziełem Studia Filmowego Proxima. To nieformalna grupa młodych i ambitnych legniczan. To przedsięwzięcie Kamila Brade (reżyser i scenarzysta „Super Story", absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot), Karola Węglewskiego i Marcina Majkowskiego - trzech młodych, zaprzyjaźnionych kinomanów z Legnicy, którzy nie mając doświadczenia w branży ani żadnych środków, zdecydowali się podjąć szaleńczą próbę wyprodukowania filmu fabularnego. „Super Story" jest całkowicie niezależnym filmem. W chwili rozpoczęcia prac budżet wynosił 0 zł. Film został zrealizowany w ciągu blisko 2 lat przez amatorów. W realizacji pomogła 50-osobowa ekipa, która w dużej mierze składała się z młodzieży szkolnej i studentów. Obsadę aktorską wyłoniono podczas castingów organizowanych w Legnicy. W sumie pomogło blisko 150 osób i 40 podmiotów (firmy, stowarzyszenia, spółki miejskie, instytucje, kluby sportowe, parafie), a wśród nich ważną rolę pełniło V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza w Legnicy.

Do nakręcenia filmu użyto amatorskiego sprzętu, „samoróbek" i starej kamery telewizyjnej. Scenografia została zrobiona głównie z odpadów. „Super Story" powstało bez żadnego wsparcia sponsorskiego ani dotacji PISF. Film był samodzielnie produkowany przez trzy osoby z własnych środków. Dzięki pomysłowej przedsiębiorczości, ciężkiej pracy i silnemu uporowi twórców, film osiągnął profesjonalną jakość ekranową i duży rozmach. Film wzbogaca m.in. scena bardzo szybkiego i niebezpiecznego pościgu samochodowego. Wszystkie sceny kaskaderskie wykonali sami aktorzy. Sceny walki wymagały od nich skomplikowanych przygotowań i wielomiesięcznych programów treningowych. W „Super Story" zastosowano mechaniczne efekty specjalne oraz wizualne efekty elektroniczne CGI. Film kręcono w wielu punktach Legnicy (szkoła, szpital wojewódzki, lotnisko, centrum) i na terenie okolicznych gmin.

 

Zwiastun: https://youtu.be/TqxB5h1kNUs

Super Story (Polska, 2016)
reżyseria: Kamil Brade
obsada: Kamil Brade, Justyna Ł. Bień, Katarzyna Leligdowicz, Marcin Majkowski
gatunek: film fabularny, sensacyjny
produkcja: Kamil Brade, Karol Węglewski, Marcin Majkowski (Studio Proxima 2016)
czas trwania: 75'Wydarzenia

Pokaz specjalny filmu „Popek za życia”

W dniu 18.02.2017r o 14.00 zapraszamy do KINA Lot na pokazy filmu dokumentalnego [...]
więcej >>


Tanie bilety w Święto Kina

W weekend 10-11 grudnia we wszystkich kinach Odry-Film [...]
więcej >>


KINO LOT

ul. Pocztowa 11
58-500 Jelenia Góra
Telefon: 75 76 76 370
zobacz na mapie


Dołącz do nas na Facebooku