Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Filmowy Klub Seniorów,Główna

Filmowy Klub Seniorów – “Kochanica króla Jeanne du Barry”- 8.11.2023

Porywająca francuska superprodukcja, w której Johnny Depp błyszczy w roli Ludwika XV. Film, kręcony w Wersalu, przedstawia Deppa w jednej z jego najbardziej wyrazistych ról, a u boku ma aktorkę i reżyserkę Maïwenn. Na pokaz zapraszamy w ramach Filmowego Klubu Seniorów w środę 8 listopada o godz. 15.00. Bilety: 13 zł.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. Kochanica króla Jeanne du Barry podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.

Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności. Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.