Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna,Krótka historia polskiego kina

Zezowate szczęście – Krótka Historia Polskiego Kina – 18.06.2023

Wybitna kreacja Bogumiła Kobieli, który wcielił się w postać Jana Piszczyka, konformistę, egoistę i krętacza, miotanego przez burzliwe wydarzenia XX w. Człowieka, którego całe życie było jednym wielkim zbiegiem okoliczności i nieporozumień… zezowatym szczęściem właśnie. Na pokaz zapraszamy w niedzielę 18 czerwca o godz. 14.00. Bilety: 13 zł.

Czytaj całość
100 lat Warner Bros,Główna

Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych! Już […]

Czytaj całość
Główna,Krótka historia polskiego kina

Nikt nie woła – Krótka Historia Polskiego Kina – 28.05.2023

Znakomity film w reżyserii Kazimierza Kutza na podstawie prozy Józefa Hena. Obraz przedstawia losy Bożka (Bohdan Nieczuja), który po wojnie osiedla się na ziemiach odzyskanych i próbuje zapomnieć o swojej przeszłości. Na pokaz zapraszamy w niedzielę 28 maja o godz. 14.00. Bilety: 13 zł.

Czytaj całość