Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów – “Maudie”- 13.09.2023

Wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke) a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Na pokaz zapraszamy w ramach Filmowego Klubu Seniorów w środę 13 września o godz. 15.00. Bilety: 13 zł.

Dziejący się w kanadyjskiej Nowej Szkocji film Aisling Walsh to niezwykły romans, w którym pewien samotnik (Ethan Hawke) proponuje kruchej, ale zdeterminowanej kobiecie zwanej Maudie (Sally Hawkins), żeby była jego gospodynią domową. Ona, choć cierpi z powodu wrodzonej choroby, jest pełna energii. Chce być niezależna, żyć z dala od nadopiekuńczej rodziny – i przede wszystkim pragnie z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Pierwowzorem głównej postaci była Maud Lewis (1903-1970): malarka-amatorka słynąca z barwnych pejzaży, bohaterka kilku dokumentów i książek, dzisiaj uważana za jednego z najważniejszych kanadyjskich artystów ludowych.

Film zdobył serca publiczności i krytyków na całym świecie, a z 11. edycji Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym wrócił jako zwycięzca, otrzymując Nagrodę Publiczności.