Scroll down

Pechowi szczęściarze

Twórcy „Dzikich historii” wracają z szaloną sensacyjną komedią o wiejskich Robin Hoodach. Argentyński kandydat do Oscara! Filmowy przebój festiwali w Toronto i San Sebastian.

 

 

 

Opis

Pechowi szczęściarze

Pechowi szczęściarze

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy, wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje, nawet tych najbardziej opornych, do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy tracą wszystko przez krach finansowy. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają…

Pod wodzą Fermina zrobią wszystko, by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu. Nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać.

  • Reżyser Sebastián Borensztein
  • Premiera 31 lipca 2020
  • Długość 116'
  • Kraj Argentyna, Hiszpania 2019

Godziny seansów