Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Nowe “Wesele” Wojtka Smarzowskiego

Nowy film Wojtka Smarzowskiego, twórcy rekordowego hitu „Kler” i głośnego „Wołynia”. Po niemal 20 latach od premiery oryginalnego “Wesela” zobaczymy kolejny film pod tym samym tytułem, który ponownie podejmie temat tytułowej uroczystości, by ukazać portret Polski.

Tytułowe wesele ma mieć miejsce w 2021 roku. Panna młoda jest w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz) i ma ogromne wątpliwości, czy dobrze robi. Jej ojciec jest lokalnym biznesmenem (Robert Więckiewicz) i tej nocy głowę zaprząta mu nie tylko ślub córki, ale i wiszący na włosku interes życia i szczęście najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.