Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Pierogi – historie z farszem – pokaz filmu + pokaz kulinarny

W sobotę 17 września o godz. 16.00 zapraszamy na premierę filmu pt. „Pierogi – historie z farszem” zrealizowanego przez wrocławskich twórców (reżyseria: Marcin Wokan, zdjęcia: Piotr Golemo), przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman). W programie panel dyskusyjny i pokaz kulinarny.

Twórcy ponad dwa lata temu wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością. Na farsz składają się losy bohaterów, którym kamera towarzyszy w domu i w pracy. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania…

Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno-artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.

Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny z reżyserem filmu oraz pokaz kulinarny, który wykonają: Tomasz Hartman (szef kuchni z 20-letnim doświadczeniem) i Michał Czekajło (znany m.in. z telewizyjnego show Top Chef). Panowie zaproszą uczestniczących w kulinarną, wege podróż w duchu zero waste. Spotkanie przy woku będzie okazją do poznania tajników kuchni roślinnej. Będzie to uzupełnienie uczty filmowej, obfitujące w niezliczoną ilość kuchennych inspiracji.

Cena biletów: 18 zł.