Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Po światach. Poświatowska na głos i skrzypotrąby

Emose Katarzyna Uhunmwangho i skrzypotrąby powracają z nowym, autorskim projektem. W niedzielę 18 września o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z poezją Poświatowskiej, zjawiskowym głosem Uhunmwangho i unikatowym brzmieniem skrzypotrąb.

W „Po światach. Poświatowskiej na głos i skrzypotrąby” nieco zapomniana poezja Haliny Poświatowskiej na nowo wybrzmiewa w aranżacjach muzycznych. Treść wierszy jest całkowicie otarta z patosu. Poświatowska żyła trzydzieści dwa lata, prawie dwadzieścia spędziła w szpitalach. Właśnie w jednym z krakowskich szpitali tamtejszy profesor zauważył talent pacjentki, a w ślad za odkryciem przyprowadził do niej Wisławę Szymborską. To opowieść o miłości i śmierci, ale przede wszystkim o konieczności czerpania radości z danego nam życia. Mądrość i piękno codziennych doświadczeń uwypuklają niecodzienne instrumenty: skrzypce J.M. Stroha, tuba, suzafon, dzwonki.

Kwintet tworzą absolwenci akademii muzycznych: Beata Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska, Dariusz Wołczyk, Piotr Hałaj.

Cena biletów: 70 zł.