Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

“Polaków Portret Własny”: film + debata

9 września o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz filmu “Polaków Portret Własny”, który stanowi roczny zapis pandemicznej rzeczywistości w Polsce. Składają się na niego osobiste nagrania filmowych bohaterów oraz dokumentalna rejestracja polskich realiów w czasie pandemii COVID-19.  Czy okres lockdownu zapamiętamy głównie jako napędzany frustracją czas pragnienia powrotu do „normalności”? A może choć część z nas doceniła „chwilowe zawieszenie świata”? Na te oraz wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć pod seansie dr Anetta Pereświet-Sołtan – psycholog i Waldemar Chudziak – dziennikarz.

„Kończą się małżeństwa. Kończą się życia. Będzie ciężko, jak to wszystko się skończy. Dobrze, że chociaż z wami mogę porozmawiać. W cudzysłowie, oczywiście” – mówi Piotr, który od miesiąca siedzi zamknięty we własnym mieszkaniu. W tej samej sytuacji znaleźli się praktycznie wszyscy Polacy. W izolacji czekają na szczepionkę, która wyleczy ich z wirusa samotności. Film stanowi roczny zapis pandemicznej rzeczywistości w Polsce. Składają się na niego osobiste nagrania filmowych bohaterów oraz dokumentalna rejestracja polskich realiów w czasie pandemii COVID-19.

Półtora roku życia w pandemii z pewnością zmieniło nas wszystkich. Po takim czasie możemy się już pokusić o pewne podsumowania. Czy okres lockdownu zapamiętamy głównie jako napędzany frustracją czas pragnienia powrotu do „normalności”? A może choć część z nas doceniła „chwilowe zawieszenie świata”? Na te oraz wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć dr Anetta Pereświet-Sołtan – psycholog i Waldemar Chudziak – dziennikarz.