Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

“Stambuł bez smyczy”: film + debata

Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? 12 września o godz. 15.00 zapraszamy na pokaz filmu “Stambuł bez smyczy”, w którym bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, gdzie jest ich zatrzęsienie i przeżycie każdego dnia to dla nich walka. Po seansie na temat relacji między ludźmi i psami z szefową jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt Anną Nikołajuk oraz behawiorystą Jackiem Falkenbergiem, wieloletnim ratownikiem Grupy Karkonoskiej, porozmawia dziennikarz Piotr Słowiński.

Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, gdzie jest ich zatrzęsienie i przeżycie każdego dnia to dla nich walka. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem. Poruszający i świetnie zrealizowany film Elizabeth Lo otrzymał Nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego podczas ostatniej edycji festiwalu Hot Docs w Toronto.

Po seansie na temat relacji między ludźmi i psami z szefową jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt Anną Nikołajuk oraz behawiorystą Jackiem Falkenbergiem, wieloletnim ratownikiem Grupy Karkonoskiej, porozmawia dziennikarz Piotr Słowiński. Będzie okazja do dyskusji o niezwykłych talentach psów, prawach zwierząt, lokalnych problemach, ale przede wszystkim o tej szczególnej więzi, która połączyła Homo sapiens i Canis familiaris.